Jdi na obsah Jdi na menu

Trasa VI. propagační jízdy SH ČMS 2014

26. 2. 2014

 Na lednových jednáních přípravných výborů VI. propagační jízdy Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v Liberci a v Jičíně byla domluvena první etapa, která se pojede 17. a 18. května 2014 z Hrádku nad Nisou do Jičína. 

logo-s.jpg
 
 
 
V sobotu 24. května 2014 pak druhá etapa povede po trase Mělník–Velvary. Jízda bude součástí oslav „150 let českého dobrovolného hasičstva“. Letošní jízda bude svým způsobem výjimečná již na svém startu v Hrádku nad Nisou. Přizváni zde jsou naši kolegové z Německa a Polska a jízda se tak stane třetí mezinárodní. 
V těchto dnech se zahraničními partnery upřesňujeme obsah zastávek v prostoru německé Žitavy a polské Bogatynie. Nezahálí se ani s přípravou programu na dalších kilometrech. První den to budou zastávky v Bogatynie, Habarticích, Novém Městě pod Smrkem, Lázních Libverda, Hejnicích, Raspenavě, ve Frýdlantu a v Chrastavě, kde se nachází jedno z našich nejvelkolepějších hasičských muzeí. 
Hlavním organizátorem šesté propagační jízdy je SH ČMS a její zabezpečení probíhá pod patronací jejího starosty Ing. Karla Richtera. Hlavním vozidlem bude vozidlo Praga z roku 1934 z Centra hasičského hnutí Přibyslav. Ředitel centra Jiří Pátek bude velitelem jízdy, řidičem Milan Pátek a praporečníkem Jiří Votava. 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář