Jdi na obsah Jdi na menu

První lékařská pomoc

4. 5. 2011

Námětové cvičení hasičů - První lékařská pomoc (březen 2009)

     Jak pomoci zraněnému poskytnout první pomoc, čímž třeba i zachránit život, bylo námětem školení, které ve spolupráci se Záchranáři Žatec uspořádal Sbor dobrovolných hasičů Hřivice první jarní sobotu (21. března). V zasedací místnosti tamního obecního úřadu se sešlo téměř třicet dobrovolných hasičů z SDH Hřivice, Domoušice a Ročov, kteří byli ke školení přizváni. V první části školení v poskytování první pomoci byly na několikahodinnovém programu život ohrožující stavy. Teoretiskou část  zpestřila  počítačová prezentace ukázek poskytnutí pomoci. K praktickým ukázkám zranění zvolili záchranáři venkovní prostředí, kde dobrovolní hasiči zasahovali u pacientů s několika různými poraněními, samozřejmě namaskovanými.  Během dne se tak hasiči učili,jak poskytnout dýchaní z úst do úst dospělému člověku,ale i miminku a kojenci, jak ošetřit otevřené zranění hrudníku či siln  é krvácení. Ředitel sdružení žateckých záchranářů Slavomil Jurnečka  hasičům také předvedl základní tlakové body na lidském těle. "Myslím,že toto školení bylo pro nás všechny velkým přínosem. Umět pomoci zraněnému může být potřeba kdykoliv, ať třeba v zaměstnání nebo běžném životě," řekl Milan Laurich z SDH Hřivice.

 

130cs_9_big.jpg

130cs_7_big.jpg