Jdi na obsah Jdi na menu

Hasičské slavnosti 2017 proběhly v Litoměřicích, připraven byl dvoudenní program. Dorazily stovky vozidel a tisícovky hasičů.

13. 6. 2017

Slavnosti byly de facto zahájeny již ve středu stavbou provizorního hasičského městečka na vodním cvičišti. Profesionální hasiči zde postavili 180 stanů i s potřebným zázemím pro zhruba osm stovek lidí. Následovalo cvičení na Labi.

Ve čtvrtek se pak do Litoměřic začaly sjíždět sbory dobrovolníků z celé republiky i s technikou a koňmi.

V pátek dopoledne byly slavnosti oficiálně zahájeny v 9 hodin na radnici, kde starosta Ladislav Chlupáč přijal organizátory a nejvýše postavené hasiče. Mezi hosty byl i generál Alexander Nejedlý, prezident Hasičského záchranného sboru Slovenska, který přiznal, že se stále cítí být Čechoslovákem.

Hosté společně se starostou města a organizátory následně odjeli na výstaviště, kde již panoval až do pozdních večerních hodin čilý ruch. Páteční večer zakončila Floriánská mše v katedrále.

Do sobotního rána se hasiči probouzeli s vědomím, že již v 9 hodin začíná řazení sborů a techniky na Mírovém náměstí. Úderem 10. hodiny a za tónů husitské hymny Ktož sú boží bojovníci napochodovalo na náměstí 130 vlajkonošů se slavnostními prapory, mezi nimiž se hrdě tyčila i zástava města Litoměřice.

Více na https://www.pozary.cz/clanek/2447-hasicske-slavnosti-2017-probehly-v-litomericich-pripraven-byl-dvoudenni-program-dorazily-stovky-vozidel-a-tisicovky-hasicu/