Jdi na obsah Jdi na menu

IX. propagační jízda SH ČMS

Sedmadvacet zastavení Krušnohorské jízdy

IX. propagační jízda Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a Hasičského čtení je věnována 25. výročí znovuobnovení činnosti Hasičské vzájemné pojišťovny a pojede se ve dnech 26. až 27. května 2017 po hřebenu Krušných hor a v jejich podhůří. Přípravný tým jízdy, který se sešel 1. února 2017 v Chomutově ji pracovně nazval „Krušnohorská jízda“.

Starostové krajských sdružení hasičů Ústeckého a Karlovarského kraje  -  tedy krajů, přes které letošní trasa povede – Jiří Henc a Richard Kejmar spolu se starosty OSH zainteresovaných okresů s konečnou platností stanovili místa startu a dojezdu jednotlivých etap, stejně jako i obce, kde bude jízda s historickou „laurinkou“, která je majetkem města Libochovice, zastavovat. Na pracovním setkání samozřejmě nechyběl hlavní koordinátor akce Josef Nitra a velitel jízdy Herbert Barták z SDH Krupka. 

Bylo dohodnuto, že slavnostní start se odehraje na chebském náměstí Krále Jiřího z Poděbrad 26. května 2017 v 9.00 hodin. Poté účastnící jízdy vyrazí směrem na Luby, kde bude první zastávka. Další budou na území Německa v Markneukirchenu a Klingenthalu. Bude tak připomenuta nejen velmi dobrá příhraniční spolupráce a jízda se tak opět stane mezinárodní. Po zastaveních v Sokolově a Lokti se v 17.00 hodin očekává příjezd k hotelu Thermal v Karlových Varech, kde by ji měl přivítat nejen primátor města Petr Kulhánek, ale i hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová, která nad prvním úsekem jízdy převzala záštitu.

Druhý den ráno (27. května 2017 v 9.00 hodin) by se mělo vyjet z kdysi druhého největšího města Království českého – Jáchymova do Božího Daru. Na hranicích Karlovarského a Ústeckého kraje je plánováno předání praporce jízdy, věnovaného firmou Alerion z rukou praporečníka Stanislava Hubáčka do péče jeho kolegy Jana Křepelky. Ten by ho měl dovézt k dekorování dalšími stuhami v Kovářské, Vejprtech a Hoře sv. Šebestiána. Pak by se mělo sjíždět z hraničních kopců do Kálku a Jirkova a sobotní etapa by měla být ukončena v Litvínově v 18.00 hodin.

V Litvínově by opět v 9.00 v neděli 28. května 2017 měla začít závěrečná část krušnohorského maratónu a zastavilo by se hned v blízkém Lomu. Dále by následovaly Braňany a Obrnice. V Bílině očekáváme účast hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, který nad jízdou taktéž převzal záštitu stejně, jako jeho karlovarská kolegyně. Polední přestávka třetího dne je plánována v lázeňských Teplicích, kam jsme srdečně zváni primátorem Jaroslavem Kuberou. Po Teplicích jsou plánována zastavení ve Lhenicích a  Kostomlatech. Další jsou pak v obcích Lkáň a Koštice. Finále přibližně tři sta kilometrové trasy (každý den se ujede asi sto kilometrů) bude v domovské obci vedoucího vozidla jízdy Škoda z roku 1928, v Libochovicích.

Tím ale devátá jízda končit nebude. Své místo bude mít i v průvodu litoměřických hasičských slavností 10. června 2017 a auto s praporcem bude vystaveno v areálu výstaviště Zahrada Čech už od pátku 9. června ve stánku SH ČMS.

Slavnostní předání praporce do Centra hasičského hnutí a celkový závěr jízdy se již bude konat při oslavách čtvrtstoletí HVP, a.s. 22. června 2017 v Přibyslavi.

Josef Nitra, DH.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Aempommarm - Rare Olden Indian Fixtures Resets Blood Constraints

11. 10. 2018 10:49

Compression est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang par de vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/commander-cialis-medicament/

Aempommarm - Intoxication Blood Urging - Hypertension

27. 9. 2018 1:50

Torsion bras de quelqu'un est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre moelle bat, il pompe le sang par vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-pas-cher-inde-portugal/