Jdi na obsah Jdi na menu

Literární soutěž - vytvořte komiks na téma hasičské historie

17. 2. 2016

Tentokráte nese soutěž název JAK SE HASILO PŘED 150 LETY aneb když nablýskané parní stroje vedly s ohněm líté boje. Letošní téma je zaměřeno do hasičké historie, jelikož pražský, brněnský a českobudějovický profesionální hasičský sbor pomáhá lidem již více jak 150 let. Literárním útvarem byl zvolen komiks. Rozsah je stanoven na pouhých 3 - 5 obrázků doplněných textem. Příspěvky je možné zasílat do 30. června 2016. Díla soutěžících jsou opět zařazena do pěti kategorií. O vítězích rozhodně odborná porota. Ocenění za nejlepší výtvory pak budou, jako již poněkolikáté, předány 3. září 2016 na Zirožském hasičském tatrování.  

Loňský ročník soutěže se vydařil a přišla spousta krásných hasičských pohádek. Z těch nejlepších byla vytvořena kniha, která bude vydána v květnu. Věříme, že i v tomto roce se sejde spousta zajímavých děl. Proto děti, dospělí i hasiči neváhejte se zapojit a tvořte a posílejte své komiksy. 

Přihláška na http://www.hzscr.cz/clanek/literarni-soutez.aspx