Jdi na obsah Jdi na menu

Přípravy Hasičských slavností 2017 právě začaly

 

Po třech letech se příští rok do Litoměřic celorepublikové hasičské slavnosti. První schůzka organizačního týmu se v kanceláři starosty Ladislava Chlupáče uskutečnila tento týden. Přípravy na velkolepý sraz hasičů s očekávanou třicetitisícovou návštěvností, jehož organizátorem je Sdružení pro obnovu hasičských tradic, tak oficiálně byly zahájeny. Hasičské slavnosti 2017 se uskuteční v pátek 9. a v sobotu 10. června. Půjde již o 7. ročník akce, kterou se hejtman Oldřich Bubeníček chystá zařadit mezi „Rodinné stříbro Ústeckého kraje“. „I tentokráte se mohou návštěvníci těšit na přehlídku historické i současné hasičské techniky na výstavišti Zahrada Čech, na sobotní velkolepý průvod na Mírovém náměstí a prezentaci složek Integrovaného záchranného systému na vodě i ve vzduchu. Slavnosti i tentokráte vyvrcholí na Lodním náměstí hasičskou fontánou a ohňostrojem,“ informovala místopředsedkyně organizačního štábu Alena Borlová s tím, že jako překvapení bude přichystána řada novinek.

 

Více informací na https://www.litomerice.cz/aktuality/4668-pripravy-hasicskych-slavnosti-2017-prave-zacaly